Pięć filmów premierowo w multikinie
Od 20. stycznia w kinach sieci Multikino można zobaczyć premierowo roztańczoną animację „Balerina” oraz film przygodowy dla całej rodziny „Monster Trucks”. Na ten film oraz inne produkcje familijne od poniedziałku do niedzieli rodzice z dziećmi mogą kupować bilety rodzinne płacąc za swoje tyle, co dziecko.
„Balerina” to pierwszy pełnometrażowy film animowany o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie. 11-letnia Felicie od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Victorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicie magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicie może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicie zawsze może polegać na Victorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.
Reżyser „Epoki lodowcowej” Chris Wedge przedstawia „Monster Trucks”, czyli pełną akcji komedię przygodową dla całej rodziny o nietypowej przyjaźni pewnego chłopaka
i niezwykłego stworzenia pochodzącego z morskich głębin.
Jedynym marzeniem Trippa (Lucas Till) jest ucieczka od codzienności i trudnych warunków, w jakich przyszło mu dorastać. Zafascynowany motoryzacją chłopak z części złomowanych aut konstruuje swoją własną wersję popularnego Monster Trucka. Tymczasem w pobliskiej rafinerii dochodzi do wypadku; z podziemnych głębin na powierzchnię ziemi wydostaje się niezwykłe stworzenie. Silne, szybkie i inteligentne. Dzięki niemu Tripp znajduje sposób wydostania się z miasta w towarzystwie niezwykłego nowego przyjaciela…
„La La Land”, „Dlaczego on?” i „Split” premierowo
w kinach sieci Multikino
20 stycznia 2017 r. w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy – obsypany nagrodami musical „La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych, komedię „Dlaczego on” oraz dreszczowiec „Split”.
„La La Land”, najnowsza romantyczny musical Damiena Chazelle („Whiplash”) opowiada o trudnej miłości dwojga aspirujących artystów. Mia (Emma Stone) chciałaby zostać aktorką, ale na razie musi zadowolić się podawaniem kawy gwiazdom podczas przerw na planie. Sebastian (Ryan Gosling) to utalentowany jazzman, który rozmienia się na drobne grając do kotleta w podrzędnych spelunach. Tych dwoje poznaje się i zakochuje w sobie. Wraz z nadejściem sukcesów na polu zawodowym ich miłość zostaje wystawiona na próbę.
W komedii „Dlaczego on?” Ned (Bryan Cranston) – nadopiekuńczy, lecz sympatyczny ojciec rodziny z małego amerykańskiego miasteczka – przyjeżdża wraz z żoną i kilkunastoletnim synem ze świąteczną wizytą do córki, która studiuje w Kalifornii. Na miejscu musi stawić czoło swemu największemu koszmarowi – poznaje bowiem chłopaka córki, Lairda (James Franco) – serdecznego, ale szalonego milionera z Krzemowej Doliny, który nie uznaje żadnych zasad i szokuje otoczenie na każdym kroku. Konserwatywny Ned uważa, że nieprzewidywalny Laird nie pasuje do jego córki i nie powinien się z nią wiązać. Robi wszystko aby nie doszło do ślubu, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli…
„Split” to opowieść o Kevinie (James McAvoy), człowieku z co najmniej 24 osobowościami, który zmuszony jest do uprowadzenia trzech nastolatek. Podczas ich przetrzymywania, ostateczna osobowość - "Bestia" - zaczyna się materializować… W filmie „Split” reżyser M. Night Shyamalan, twórca kultowego „Szóstego zmysłu”, „Znaków” i „Wizyty”, łączy siły z Jasonem Blumem, specjalistą od przerażających niskobudżetowych horrorów (seria „Paranormal Activity”, seria „Ouija”). Jak zawsze w przypadku kina Shyamalana, możemy spodziewać się tajemniczego, klimatycznego kina grozy na pograniczu jawy i nierzeczywistości.
„Śpiąca Królewna” z Teatru Bolszoj 22 stycznia 2017 roku
w wybranych kinach sieci Multikino!
22 stycznia 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć inscenizację „Śpiąca Królewna” w choreografii Jurijego Grigorowicza wg Mariusa Petipy!
Baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowaną przez złą wróżkę igłą, to klasyk nad klasykami. Spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów. „Śpiąca królewna” to także przedstawienie o niezwykłej urodzie plastycznej, przenoszące nas w czasy carskiej Rosji i bogatych wstawień w carskich teatrach. Oryginalną choreografię Petipy odtworzył, zarazem opracowując ją na nowo, od lat związany z moskiewskim zespołem Jurij Grigorowicz. Zgodnie z tradycją wykonawczą, według której złej i szpetnej postaci nie może wykonywać balerina, w postać złej wróżki Carabosse wciela się mężczyzna.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 50 minut.
Obsada:
Olga Smirnowa jako Księżniczka Aurora
Siemion Czudin jako Książę Desiré
Julia Stiepanowa jako Wróżka Bzu
Aleksiej Łoparewicz jako Zła Wróżka Carabosse
Aleksander Fadejeczew jako Król Frorestan XIV
Jekaterina Barykina jako Królowa
Witalij Biktimirow jako Catalabutte, mistrz ceremonii
Dobre wróżki:
Daria Chochłowa jako Wróżka Czułości
Bruna Cantanhede Gaglianone jako Wróżka Delikatności
Daria Boczkowa jako Wróżka Szczodrości
Olga Kalinina jako Wróżka Radości (Kanarków)
Elwina Ibraimowa jako Wróżka Śmiałości
Wróżki klejnotów:
Margarita Szrajner jako Wróżka Diamentów
Ksenia Żiganszczina jako Wróżka Szafirów
Wiktoria Jakuszewa jako Wróżka Złota
Janina Parienko jako Wróżka Srebra
Denis Miedwiediew i Wiktoria Litwinowa jako Kot w Butach i Biała Kotka:
Artiom Bieliakow i Anastazja Denisowa jako Błękitny Ptak i Księżniczka Florina
Maria Miszina i Anton Sawiczew jako Czerwony Kapturek i Wilk
Daria Chochłowa i Władysław Kozłow jako Kopciuszek i Książę
Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy Teatru Bolszoj, orkiestra Teatru Bolszoj
Realizatorzy:
Paweł Sorokin dyrygent
Jurij Grigorowicz choreografia na podstawie Mariusa Petipy
Ezio Frigerio scenografia
Franca Squarciapino kostiumy
Vinicio Cheli światło
„Śpiącą Królewnę” zobaczymy w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Kielce (tylko retransmisje), Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Szczecin, Warszaw Złote Tarasy* oraz Zabrze.
Bilety:
Bydgoszcz, Elbląg, Koszalin, Olsztyn, Rybnik, Słupsk, Zabrze:
Normalny - 30 pln,
Ulgowy (dla Uczniów i Studentów z ważną legitymacją) - 25 pln,
Senior (dla osób powyżej 60 roku życia) - 25 pln,
Grupowy (dla grupy zorganizowanej powyżej 15 osób) - 25 pln,
Szkolny (dla grupy zorganizowanej powyżej 30 uczniów) - 25 pln
Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Lublin, Rzeszów:
Normalny - 35 pln,
Ulgowy (dla Uczniów i Studentów z ważną legitymacją) - 30 pln,
Senior (dla osób powyżej 60 roku życia) - 30 pln,
Grupowy (dla grupy zorganizowanej powyżej 15 osób) - 30 pln,
Szkolny (dla grupy zorganizowanej powyżej 30 uczniów) - 25 pln
Kraków, Łódź, Poznań (Malta, Stary Browar), Szczecin, Wrocław (Arkady, Pasaż):
Normalny - 40 pln,
Ulgowy (dla Uczniów i Studentów z ważną legitymacją) - 35 pln,
Senior (dla osób powyżej 60 roku życia) - 35 pln,
Grupowy (dla grupy zorganizowanej powyżej 15 osób) - 35 pln,
Szkolny (dla grupy zorganizowanej powyżej 30 uczniów) - 25 pln
Warszawa (Złote Tarasy, Targówek, Ursynów):
Normalny - 45 pln,
Ulgowy (dla Uczniów i Studentów z ważną legitymacją) - 40 pln,
Senior (dla osób powyżej 60 roku życia) - 40 pln,
Grupowy (dla grupy zorganizowanej powyżej 15 osób) - 40 pln,
Szkolny (dla grupy zorganizowanej powyżej 30 uczniów) - 25 pln
„Romeo i Julia” w języku miłości z Comédie-Française
23 stycznia 2017 w Multikinie!
Multikino i Institut Française, w ramach cyklu „Comédie-Française w Multikinie”, zapraszają 23 stycznia 2017 o godzinie 19:00 na retransmisje sztuki „Romeo i Julia” zarejestrowanej 14 października 2016 roku w Paryżu.
Legendarny dramat światowego repertuaru po setkach lat, jakie upłynęły od jego napisania i wielu różnorodnych interpretacjach, jakim był poddawany, stał się wzorcem historii miłości absolutnej. Jednak ujęcie Érica Rufa, reżysera paryskiego spektaklu, dalekie jest od romantycznego odczytania, do którego „Romeo i Julia” zwykle jest sprowadzany. Zastępca dyrektora Komedii Francuskiej, związany z tym teatrem od 1993 roku, stara się pokazać, że w dramacie Szekspira chodzi o coś więcej, niż tylko o tragedię miłości młodych kochanków i nienawiści bogatych rodów z Werony.
„Wytwory zbiorowej wyobraźni dotyczące znanego repertuaru fascynują mnie” – komentuje Éric Ruf. Próbując zrozumieć przyczyny romantycznej wizji dramatu, odkrył: „coś w rodzaju ducha zabawy, mit, tak obecny w umysłach ludzi, że stał się samonapędzającym i koncentrującym się na sobie”. Rzeczywiście, ta tragedia, która zawiera kilka uroczych momentów komediowych, to gra kontrastów, przeciwstawiająca naiwność miłości nastolatków nienawiści napędzającej przemoc między Montekimi a Kapuletami.
Jednak głębszy sens często nam umyka. Usytuowanie akcji pod palącym słońcem południa Włoch (po przeciwnej stronie niż Werona), w części świata, gdzie otaczające ubóstwo uwypuklało bogactwo nielicznych, gdzie obdrapane ściany świadczyły o utraconej świetności i gdzie irracjonalne lęki i powszechne przesądy pozostawały wciąż żywe, pomaga reżyserowi ukazać niezwykłe bogactwo języka Szekspira w całej jego szorstkości, bujności, dosadnej komiczności. Francuski przekład sztuki jest dziełem François-Victora Hugo, syna sławnego pisarza Victora Hugo.
Obsada:
Claude Mathieu jako Piastunka
Michel Favory jako Pan Monteki (na zmianę)
Christian Blanc jako Pan Monteki (na zmianę)
Jérôme Pouly jako Parys (na zmianę)
Elliot Jenicot jako Parys (na zmianę)
Christian Gonon jako Tybalt (na zmianę)
Stephane Varupenne jako Tybalt (na zmianę)
Serge Bagdassarian jako Ojciec Laurenty
Bakary Sangaré jako Ojciec Jan
Pierre Louis-Calixte jako Merkucjo
Gilles David jako Książę
Suliane Brahim jako Julia
Jérémy Lopez jako Romeo
Danièle Lebrun jako Pani Kapulet
Nazim Boudjenah jako Benwolio
Laurent Lafitte jako Benwolio
Didier Sandre jako Pan Kapulet
Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania: 183 minuty.
Przedstawienie zarejestrowano w Comédie-Françaisu z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround.
Spektakl zobaczymy 23 stycznia 2017 o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze.