Robert Korólczyk

Robert Korolczyk

Robert Korólczyk z duetem muzycznym czyli SOLO STAND-UP ONE MAN SHOW

w piątek 29 kwietnia 2016 r. o godz. 20.00

Bilety w cenie 40 zł.

Rezerwacja i sprzedaż - Kasa DK Chwałowice - tel. 32 4216222 w.39,

e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ROBERT KORÓLCZYK - ur. 17 września 1976 r. w Rybniku, obecnie mieszka w Świdnicy. Lider i duchowy przywódca Kabaretu Młodych Panów. Dojeżdża na próby 300 km i nigdy się nie spóźnia. (Jest zawsze dzień wcześniej, tak na wszelki wypadek). Zwykle po imprezach mówi głosem, na którego brzmienie kobietom miękną kolana.  Twórca tekstów kabaretowych od lat bawiący miliony Polaków jako „Góral”, „Górnik Andrzej” i wiele innych postaci.

Jego monologi z dużą dawką ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości podbiły serca widzów również na świecie, czego potwierdzeniem są trasy koncertowe m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech.

Potrafi naśladować i parodiować. Sprawnie naśladuje gwary, choć prawdziwie zna tylko gwarę śląską. Mówi w każdym języku, choć zna tylko jeden. Jego głos jest na tyle charakterystyczny, iż publiczność często poznaje go nie tylko po twarzy, ale właśnie po glosie. W trakcie występu przeistacza się z postaci w postać, pokazując tym samym swój fantastyczny repertuar różnych charakterów. To wszystko zaprezentuje podczas swojej wizyty w chwałowickim domu kultury, a cały, solowy program wzbogacony zostanie wyjątkową oprawą w wykonaniu duetu muzycznego. Od lat wraz z Kabaretem Młodych Panów jak i solowo jest zapraszany przez największe festiwale takie jak Sopot TOPtrendy Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Mazurska Noc Kabaretowa, PAKA i wiele innych. Sam jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK, która od kilku lat gości na antenie Telewizji Polsat. W latach 2007 - 2008 był prowadzącym teleturniej „Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty” na antenie Telewizji Puls. To na planie tego teleturnieju powiedział do gracza (mężczyzny, który był w programie z osobą towarzyszącą - synem) - „Jest z tobą tutaj nasz syn…”. No i ekipa musiała zrobić sobie przerwę, bo śmiech był zbiorowy.

Na pytanie w jednym z wywiadów - Jak postrzega osiągnięty przez siebie sukces zawodowy? - Robert Korólczyk odpowiedział - Sukcesem jest głownie to, że robię to, co lubię i to, co jest moją pasją i to jest mój sposób na życie. Dzięki temu jestem człowiekiem wolnym i szczęśliwym. Tak dużo włożyłem w to wszystko serca i pracy, dużo poświęciłem czasu i dlatego dziś tak wiele do mnie wraca. Warto wierzyć i wyznaczać cele i działać z sercem, a prędzej czy później wszystko się spełnia”. Słowa te potwierdza również żona artysty Katarzyna Matusiak-Korólczyk - Robert żyje kabaretem. Wymyśla kolejne skecze, cuduje. Ciągle wisi na telefonie i obgaduje z kolegami szczegóły kolejnych występów. Kiedyś spalę ten telefon!” - mówi, ale zaraz dodaje - „Mąż to najcudowniejszy człowiek na świecie! Dla mnie, dla znajomych, dla rodziny”.

Od dwóch lat obecny na antenie radia RMF FM, a na stałe w TVP i Telewizji Polsat. Współprowadzący ostatnią "Sylwestrową Moc Przebojów 2015/2016" w Polsacie. Kabaret Młodych Panów jest obecny na polskiej scenie kabaretowej już od ponad 11 lat. Wywodzi się z Rybnika, a swoją nazwą nawiązuje do legendarnego Kabaretu Starszych Panów. Premiera pierwszego programu pt. "My naprawdę chcemy pracować" odbyła się 7 października 2004 r. podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. KMP tworzy 5 artystów: Mateusz Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Robert Korólczyk i Piotr Sobik. Udało im się zdobyć grono wiernych fanów i stabilne miejsce w czołówce najlepszych polskich kabaretów. Regularnie występują i zdobywają nagrody na popularnych imprezach satyrycznych: m.in. Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Ich specjalnością są również występy w programach telewizyjnych o tematyce satyrycznej. Do najpopularniejszych skeczy Kabaretu Młodych Panów należą: "Familiada", "Dzień po dniu kobiet", "Komunia", "Na plaży" czy Zakład pogrzebowy". Kabaret Młodych Panów wydał cztery oficjalne płyty DVD: "Liga Kabaretów - Kabaret Młodych Panów" (grudzień 2007), "Z Młodymi jak najbardziej" (kwiecień 2009), "Bezczelnie Młodzi" (kwiecień 2012), „10/10 czyli urodziny” (czerwiec 2015).

Styl życia

Spektakl taneczny - „Szukając Siebie”

Premierowy spektakl Formacji Tanecznej BISS w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk. Część choreografii przygotował również sam ZESPÓŁ. W spektaklu wystąpią tancerze: Julia Kusiak, Michał Siąkała, Karolina Sieroń, Zuzanna Łapka, Agnieszka Sapota, Natalia Czyżycka, Żaneta Marszolik, Julia Pluta, Sara Marut, Wiktoria Styrc, Emilia Buchalik, Aleksandra Pierchała, Piotr Sapota.

Formacja Taneczna Biss swoją działalność w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczęła w lipcu 2014 r. Dzięki licznym sukcesom tanecznym, zdobywanym na turniejach tańca rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, do zespołu zaczęły zgłaszać się nowe osoby pragnące rozpocząć swoją taneczną przygodę. I tak od września 2015 r.  rozpoczęła działalność również Formacja Taneczna Biss Mini.

Szukając Siebie

Więcej…

Egzotyczne liście – nowy trend na wiosnę!

Na wiosnę zrobiło się zielono – nie tylko za oknem, ale także we wnętrzach. Wszystko za sprawą nowego motywu dekoracyjnego – zielone liście palmy i monstery to największy hit tego sezonu. Znajdziemy je na obrazach, poduszkach, ceramice i wielu innych domowych dodatkach.

Długie łodygi z wieloma cieniutkimi listkami po jednej i drugiej stronie – to charakterystyczny wzór palmowych liści, który szturmem wszedł do naszych domów. Równie popularną inspiracją jest tej wiosny monstera – egzotyczna roślina pochodząca z Ameryki Południowej. Jej liście mają sercowaty kształt z licznymi wycięciami.

wiosenne zaslony

Więcej…

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Dzięki lipofilingowi można powiększyć i ujędrnić biust, za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, bez wprowadzania do piersi „ciała obcego” jakim są implanty. Dodatkowo pozbywamy się tłuszczu z brzucha lub bioder. Lepsze efekty zabiegu uzyskać można dzięki zastosowaniu komórek macierzystych.

2 etapy zabiegu.

Lipofiling i lipomodeling, czyli powiększanie i modelowanie piersi własną tkanką tłuszczową jest procedurą, która zastąpić może tradycyjną metodę, polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Składa się z dwóch etapów:

  1. Liposukcji wybranego obszaru ciała
  2. Podaniu do piersi tłuszczu.

Bez implantów.

Efekty zabiegu powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu są bardzo pozytywne. Następuje ujędrnienie i powiększenie biustu, bez potrzeby wprowadzania w piersi implantów, które zawsze stanowią element obcy dla ciała.

Pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Więcej…

Zapowiedzi kwietniowych poranków

 plakat poranek muzyczny plakat kino dla dzieci SHREK"Oj zagrajcie muzykanty" - tańce śląskie dla najmłodszych

To zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 10 lat z prawdziwymi ludowymi instrumentami, strojem ludowym, śpiewem i tańcem. Dzięki swobodnej formie zabawy i kontakcie z żywą muzyką, oprócz aspektów edukacyjnych zajęcia są niezwykle rozwojowe i mogą stanowić pierwszy krok do poznania własnych korzeni.

Więcej…

Wielkanocne cuda i dekoracje – nowości 2017

Wielkanoc będziemy w tym roku celebrować w prawdziwie wiosennej aurze. Przygotowując świąteczne dekoracje warto zainspirować się zarówno naturą, jak i propozycjami ozdób z wielkanocnych kolekcji. Swoje nowości zaprezentowała marka wnętrzarska Eurofirany.

Świąteczne nakrycie stołu

Kolekcja wielkanocna

 

Więcej…

Wiosna wchodzi na salony

Wiosna jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porą roku. Zanim jednak piękna pogoda zagości na dobre, możemy skorzystać z wiosennych trendów i stworzyć wyjątkową aurę w naszych wnętrzach. Jakie zabiegi sprawią, że poczujemy ciepły klimat w naszym domu? Kwiaty w każdej postaci

wiosna w oknach

Więcej…

Ciekawostki

Artystyczna Podróż Hestii

26 młodych artystów znalazło się w gronie finalistów 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wyboru najciekawszych prac nadesłanych w tym roku przez 379 studentów kierunków artystycznych dokonało jury składające się z artystów, kuratorów, profesorów akademickich i dziennikarzy. Laureatów konkursu poznamy 27 czerwca br. podczas wystawy finałowej w otwartym niedawno Muzeum nad Wisłą w Warszawie.

W tegorocznej odsłonie konkursu APH uznanie jury zdobyły prace 26 młodych artystów zajmujących się malarstwem, grafiką, rzeźbą i instalacją, fotografią, sztuką cyfrową oraz performansem. Konkurs adresowany jest do studentów ostatnich trzech lat wszystkich wydziałów i uczelni artystycznych w całej Polsce.

Więcej…

Nawracające bóle stawów, kręgosłupa,

Nawracające bóle stawów, kręgosłupa, mięśni lub urazy spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem - to sytuacje, w których niezbędna będzie pomoc fizjoterapeuty. Jak znaleźć dobrego rehabilitanta? Jakie są koszty i czas leczenia? Dlaczego warto się ubezpieczyć i zapewnić sobie profesjonalną ochronę?

Średni czas oczekiwania do lekarza specjalisty wynosi w Polsce 2,5*1 miesiąca, jednak w przypadku fizjoterapeutów kolejki są znacznie dłuższe. Na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w niektórych poradniach rehabilitacyjnych musimy czekać nawet 346 dni*2.– Niewielka pula świadczeń oferowanych w ramach NFZ i długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty lub rehabilitanta to najczęstsze bolączki pacjentów.

Więcej…

Pyszne desery

desery

 

Więcej…

Witamina C

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ale nie jest przez niego wytwarzana. Dlatego musi być codziennie dostarczana wraz z pożywieniem. Ale co istotne – jest najbardziej nietrwałą z witamin i szybko się utlenia (zmniejsza się jej ilość), jeśli żywność, która ją zawiera jest niewłaściwie przechowywana.

Witamina C znajduje się w produktach pochodzenia roślinnego, przede wszystkim w owocach i warzywach. Najwięcej witaminy C dostarczają owoce jagodowe jak czarna porzeczka, truskawki i cytrusy np. pomarańcze i grejpfruty, a także soki i nektary z nich otrzymane. Wśród warzyw cennym źródłem jest natka pietruszki, czerwona papryka, warzywa kapustne, w tym kapusta w postaci świeżej oraz kiszonej.

Więcej…

5 powodów dla których właśnie tej wiosny przesiądziesz się na rower

Ciągłe poirytowanie w domu, w pracy, na ulicy w korku, które negatywnie przekłada się na relacje z otoczeniem? Brak czasu dla siebie, przytłoczenie codziennymi obowiązkami i wieczny niedobór gotówki, aby choć od czasu do czasu pozwolić sobie na jakiś ekstra zakup lub spontaniczny wyjazd? Kolejne lato bez bikini, bo jak tu się pokazać z tymi nadprogramowymi kilogramami, które tak ciężko zrzucić? Świetnie, oto aż nazbyt wiele powodów, aby tej wiosny… przesiąść się na rower!

Więcej…

Przepis na pyszny deser

Karmelowa Panna Cotta

Przepis poleca Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, Robert Muzyczka

Składniki:

- Śmietanka 36% „Piątnica                          250ml 

- Mleko Wiejskie 3,2% „Piątnica”               250ml

- żelatyna                                     3 płaskie łyżeczki

- cukier                                                            3 łyżki

- cukier z prawdziwą wanilią                  2 łyżeczki

Sos karmelowy:

- Śmietanka 36% „Piątnica”                        150ml

- cukier                                                           4 łyżki

- woda                                                            3 łyżki

- mleko            

                                           

Więcej…

Nowości

Najczęściej czytane