Concierge odrobina luksusu nie tylko dla bogaczy

Każdy z nas ma czasem dosyć codziennych obowiązków. Praca, dom, często również inne zobowiązania powodują, że zdarza nam się zapomnieć o różnych

ważnych sprawach. Nadmiar zajęć sprawia, że często jesteśmy przemęczeni i mamy dosyć całodniowej krzątaniny. Nierzadko przydałby się nam ktoś do pomocy,

kto odciążyłby nas z nadmiaru zadań. Rozwiązaniem może okazać się niestandardowa usługa, która pojawiła się na rynku: concierge czyli osobisty asystent, dzięki któremu można w końcu odetchnąć od obowiązków i mieć wolny czas dla siebie i rodziny.

Usługa concierge dla zapracowanych dopiero kiełkuje na polskim rynku i powoli zyskuje coraz większą popularność. Codzienny asystent załatwi wszystkie sprawy i spełni nawet najbardziej nietypowe życzenia. Mając na głowie do załatwienia mnóstwo rzeczy związanych z pracą i rutynowymi zajęciami, do tego również wielogodzinne stanie w korkach, doba jest zwykle za krótka i do realizacji wszystkich zadań powinnyśmy zagospodarować również noc. Rezerwacja biletów do kina lub teatru, opłacenie rachunków, zrobienie zakupów, odebranie dzieci ze szkoły, wyprowadzenie psa to pozornie mało znaczące czynności, jednak po podsumowaniu dziennego bilansu okazuje się, że potrafią zająć sporo czasu.

Concierge może pomóc przy załatwianiu codziennych formalności, takich jak dokonywanie opłat, rezerwację stolika w ulubionej restauracji czy zakup biletu na samolot. Można zlecić mu wysyłanie paczki czy dostarczenie upominku do wskazanej osoby. Informuje nas o nadchodzących imprezach, wydarzeniach kulturalnych czy wynikach sportowych. Często zajmuje się również organizacją wolnego czasu wyszukując różnego rodzaju rozrywki oraz miejsca, które warto odwiedzić. Może również wkroczyć w życie osobiste i pomóc nam w domowych obowiązkach: zrobić zakupy, zrealizować receptę, zawieźć ubrania do pralni czy nawet dostarczyć posiłek do pracy.

Przytłoczeni wszystkimi sprawami często nie znajdujemy czasu na własne przyjemności i nie możemy pozwolić sobie na poświęcenie większej ilości czasu rzeczom naprawdę ważnym, takim jak rodzina, spędzenie wspólnego wolnego czasu z dzieckiem czy rozwijanie własnych pasji. Concierge to przede wszystkim osoba, która zajmie się najbardziej czasochłonnymi zajęciami, przez które odczuwamy brak czasu i ciągłe zmęczenie. Osobisty asystent pomaga w realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów – tłumaczy Kornel Piesio, PR Manager serwisu PrezentMarzen.com.

Co ciekawe, concierge zajmuje się nie tylko sprawami domowymi i urozmaicaniem wolnego czasu, ale również sferą zawodową. Niektóre z zadań, których podejmują się osobiści asystenci to zorganizowanie podróży służbowej, zaplanowanie kolacji dla klientów, odbiór kontrahentów z lotniska czy wysyłka korespondencji służbowej. Pomagają w wysyłce prezentów świątecznych dla partnerów biznesowych, a nawet w doborze garderoby na ważne wyjścia.

Usługa concierge zaczyna cieszyć się w Polsce coraz większą popularnością w szczególności wśród tych osób, które na co dzień są aktywne w wielu dziedzinach życia i muszą panować nad znaczną liczbą obowiązków, ale jednocześnie cenią sobie wolny czas i możliwość spędzenia go w przyjemny sposób. Wbrew pozorom okazuje się, iż nie trzeba być bogatym, aby skorzystać z usług osobistego asystenta. Mając budżet 300 zł można sobie już pozwolić na miesięczny pakiet usług concierge lub podarować go jako niestandardowy prezent najbliższej osobie.

„Jest to zdecydowanie niebanalny upominek, gdyż pozwala obdarowanej osobie poczuć się wyjątkowo i czerpać przyjemność z życia, spełniając nawet najbardziej szalone życzenia” – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu PrezentMarzen.com.

W dzisiejszym zapracowanym świecie zaczynamy doceniać chwile, które możemy poświęcić bliskim oraz własnym zainteresowaniom. Czy osobiści asystenci staną się standardem i odciążą kalendarze Polaków czy będą postrzegani jako kaprys dla bogatych? O tym pewnie przekonamy się niebawem.

Styl życia

Spektakl taneczny - „Szukając Siebie”

Premierowy spektakl Formacji Tanecznej BISS w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk. Część choreografii przygotował również sam ZESPÓŁ. W spektaklu wystąpią tancerze: Julia Kusiak, Michał Siąkała, Karolina Sieroń, Zuzanna Łapka, Agnieszka Sapota, Natalia Czyżycka, Żaneta Marszolik, Julia Pluta, Sara Marut, Wiktoria Styrc, Emilia Buchalik, Aleksandra Pierchała, Piotr Sapota.

Formacja Taneczna Biss swoją działalność w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczęła w lipcu 2014 r. Dzięki licznym sukcesom tanecznym, zdobywanym na turniejach tańca rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, do zespołu zaczęły zgłaszać się nowe osoby pragnące rozpocząć swoją taneczną przygodę. I tak od września 2015 r.  rozpoczęła działalność również Formacja Taneczna Biss Mini.

Szukając Siebie

Więcej…

Egzotyczne liście – nowy trend na wiosnę!

Na wiosnę zrobiło się zielono – nie tylko za oknem, ale także we wnętrzach. Wszystko za sprawą nowego motywu dekoracyjnego – zielone liście palmy i monstery to największy hit tego sezonu. Znajdziemy je na obrazach, poduszkach, ceramice i wielu innych domowych dodatkach.

Długie łodygi z wieloma cieniutkimi listkami po jednej i drugiej stronie – to charakterystyczny wzór palmowych liści, który szturmem wszedł do naszych domów. Równie popularną inspiracją jest tej wiosny monstera – egzotyczna roślina pochodząca z Ameryki Południowej. Jej liście mają sercowaty kształt z licznymi wycięciami.

wiosenne zaslony

Więcej…

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Dzięki lipofilingowi można powiększyć i ujędrnić biust, za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, bez wprowadzania do piersi „ciała obcego” jakim są implanty. Dodatkowo pozbywamy się tłuszczu z brzucha lub bioder. Lepsze efekty zabiegu uzyskać można dzięki zastosowaniu komórek macierzystych.

2 etapy zabiegu.

Lipofiling i lipomodeling, czyli powiększanie i modelowanie piersi własną tkanką tłuszczową jest procedurą, która zastąpić może tradycyjną metodę, polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Składa się z dwóch etapów:

  1. Liposukcji wybranego obszaru ciała
  2. Podaniu do piersi tłuszczu.

Bez implantów.

Efekty zabiegu powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu są bardzo pozytywne. Następuje ujędrnienie i powiększenie biustu, bez potrzeby wprowadzania w piersi implantów, które zawsze stanowią element obcy dla ciała.

Pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Więcej…

Zapowiedzi kwietniowych poranków

 plakat poranek muzyczny plakat kino dla dzieci SHREK"Oj zagrajcie muzykanty" - tańce śląskie dla najmłodszych

To zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 10 lat z prawdziwymi ludowymi instrumentami, strojem ludowym, śpiewem i tańcem. Dzięki swobodnej formie zabawy i kontakcie z żywą muzyką, oprócz aspektów edukacyjnych zajęcia są niezwykle rozwojowe i mogą stanowić pierwszy krok do poznania własnych korzeni.

Więcej…

Wielkanocne cuda i dekoracje – nowości 2017

Wielkanoc będziemy w tym roku celebrować w prawdziwie wiosennej aurze. Przygotowując świąteczne dekoracje warto zainspirować się zarówno naturą, jak i propozycjami ozdób z wielkanocnych kolekcji. Swoje nowości zaprezentowała marka wnętrzarska Eurofirany.

Świąteczne nakrycie stołu

Kolekcja wielkanocna

 

Więcej…

Wiosna wchodzi na salony

Wiosna jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną przez wszystkich porą roku. Zanim jednak piękna pogoda zagości na dobre, możemy skorzystać z wiosennych trendów i stworzyć wyjątkową aurę w naszych wnętrzach. Jakie zabiegi sprawią, że poczujemy ciepły klimat w naszym domu? Kwiaty w każdej postaci

wiosna w oknach

Więcej…

Ciekawostki

Artystyczna Podróż Hestii

26 młodych artystów znalazło się w gronie finalistów 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wyboru najciekawszych prac nadesłanych w tym roku przez 379 studentów kierunków artystycznych dokonało jury składające się z artystów, kuratorów, profesorów akademickich i dziennikarzy. Laureatów konkursu poznamy 27 czerwca br. podczas wystawy finałowej w otwartym niedawno Muzeum nad Wisłą w Warszawie.

W tegorocznej odsłonie konkursu APH uznanie jury zdobyły prace 26 młodych artystów zajmujących się malarstwem, grafiką, rzeźbą i instalacją, fotografią, sztuką cyfrową oraz performansem. Konkurs adresowany jest do studentów ostatnich trzech lat wszystkich wydziałów i uczelni artystycznych w całej Polsce.

Więcej…

Nawracające bóle stawów, kręgosłupa,

Nawracające bóle stawów, kręgosłupa, mięśni lub urazy spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem - to sytuacje, w których niezbędna będzie pomoc fizjoterapeuty. Jak znaleźć dobrego rehabilitanta? Jakie są koszty i czas leczenia? Dlaczego warto się ubezpieczyć i zapewnić sobie profesjonalną ochronę?

Średni czas oczekiwania do lekarza specjalisty wynosi w Polsce 2,5*1 miesiąca, jednak w przypadku fizjoterapeutów kolejki są znacznie dłuższe. Na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w niektórych poradniach rehabilitacyjnych musimy czekać nawet 346 dni*2.– Niewielka pula świadczeń oferowanych w ramach NFZ i długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty lub rehabilitanta to najczęstsze bolączki pacjentów.

Więcej…

Pyszne desery

desery

 

Więcej…

Witamina C

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ale nie jest przez niego wytwarzana. Dlatego musi być codziennie dostarczana wraz z pożywieniem. Ale co istotne – jest najbardziej nietrwałą z witamin i szybko się utlenia (zmniejsza się jej ilość), jeśli żywność, która ją zawiera jest niewłaściwie przechowywana.

Witamina C znajduje się w produktach pochodzenia roślinnego, przede wszystkim w owocach i warzywach. Najwięcej witaminy C dostarczają owoce jagodowe jak czarna porzeczka, truskawki i cytrusy np. pomarańcze i grejpfruty, a także soki i nektary z nich otrzymane. Wśród warzyw cennym źródłem jest natka pietruszki, czerwona papryka, warzywa kapustne, w tym kapusta w postaci świeżej oraz kiszonej.

Więcej…

5 powodów dla których właśnie tej wiosny przesiądziesz się na rower

Ciągłe poirytowanie w domu, w pracy, na ulicy w korku, które negatywnie przekłada się na relacje z otoczeniem? Brak czasu dla siebie, przytłoczenie codziennymi obowiązkami i wieczny niedobór gotówki, aby choć od czasu do czasu pozwolić sobie na jakiś ekstra zakup lub spontaniczny wyjazd? Kolejne lato bez bikini, bo jak tu się pokazać z tymi nadprogramowymi kilogramami, które tak ciężko zrzucić? Świetnie, oto aż nazbyt wiele powodów, aby tej wiosny… przesiąść się na rower!

Teoretycznie dla każdej z nas jest oczywiste, że jazda na rowerze zapewnia wiele korzyści, a mimo to… jakoś wciąż coś przeszkadza w podjęciu decyzji, o tym, żeby porzucić autobus i samochód na rzecz pięknego pojazdu na dwóch kołach.

Więcej…

Przepis na pyszny deser

Karmelowa Panna Cotta

Przepis poleca Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, Robert Muzyczka

Składniki:

- Śmietanka 36% „Piątnica                          250ml 

- Mleko Wiejskie 3,2% „Piątnica”               250ml

- żelatyna                                     3 płaskie łyżeczki

- cukier                                                            3 łyżki

- cukier z prawdziwą wanilią                  2 łyżeczki

Sos karmelowy:

- Śmietanka 36% „Piątnica”                        150ml

- cukier                                                           4 łyżki

- woda                                                            3 łyżki

- mleko            

                                           

Więcej…

Nowości

Najczęściej czytane